Календар

«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всего ответов: 31
Статистика :
Online :
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Users :

Мій банер
Художня культура України XVII—XVIII ст.

Друзі сайту


 Музична культура України XX ст.

Образотворче мистецтво України XIX—XX ст.

 Музична культура України XVII—XVIII ст.

 
Бароко
Барокo
Бароко

Українське бароко не просто відлуння європейського мистецтва, запозичення та пристосування його художніх принципів до культури нашого народу. Це — створення унікального за своєю виразністю та національним колоритом художнього стилю, який затвердив самобутність української культури і визначив її подальший розвиток. Особливістю барокового мистецтва в Україні є поєднання європейського стилю з народними мистецькими традиціями. Цікаво, що бароко в мистецтві західних та східних українських земель проявилося по-різному. Західні центри української культури (Галичина, Волинь, Поділля) розвивалися за зразком західноєвропейського мистецтва, яке було нерозривно пов’язане з католицькою релігією та світським життям польської шляхти. В архітектурі, мистецтві скульптури помітні ознаки пізнього європейського бароко у поєднанні з ренесансними традиціями.


Брама Заборовського. Києво-Печерська лавра. Київ

У центральній частині та на сході України після тривалого занепаду розпочалося відродження давніх міст, культурних осередків часів Київської Русі (Києва, Чернігова, Переяслава), та розбудова нових (Харків, Суми). У цих регіонах визначну роль відігравали православне духовенство та козацька старшина. Відомо чимало творів архітектури й живопису, створених або оновлених на замовлення й кошти гетьманів та заможного козацтва. Окрім того, творчість козацьких митців (малярів, будівельників, різьбярів тощо) становила вагому частину духовного життя українського народу.


Іллінська церква. Суботів. Черкаська обл

Самобутність художньої культури України епохи бароко най­ яскравіше відобразилася в архітектурі, скульптурі, живописі та декоративно-ужитковому мистецтві. Запозичивши естетичні принципи європейського стилю (виразність, динамічність форми, ошатність та багатство декорування), українські митці надали їм яскравого національ­ного колориту. Українське козацьке бароко є важливою ланкою в розвитку за­ гальноєвропейської культури, становлячи одну з найвидатніших національних шкіл цього великого художнього стилю.


І. Рутковим. Спас нерукотворний

Іконостас «Гріхопадіння». Церква Вознесіння, с. Березне